Gençlik Destek Hattı ile bağlantı kurduğumda ne söylemeliyim?


Üzgün ya da incinmiş hissettiğinde ve ne söyleyeceğini bilmediğinde konuşmak ya da yazmak zor olabilir.Sana destek olacağını düşündüğün bir yabancıyla duygularını paylaşmak kolay olmayabilir. Bunun için bizimle iletişime geçmeden önce yapabileceğin birkaç şey var;

— Bizimle bağlantı kurmadan önce ne söylemek istediğini düşünebilirsin. Hiç düşünmeden de arayabilirsin elbette. Ama bizimle bağlantı kurmadan önce ne söylemek istediğini düşünmüş olman kendini daha rahat ifade etmen için iyi olabilir.

— Bizimle iletişime geçerken, uygun bir yerde olduğundan emin olursan daha rahat bir şekilde konuşabilir ya da e-posta gönderebilirsin.

Unutma ki,

Gençlik Destek Hattı sen ne anlatırsan, bizimle ne paylaşırsan o kadarıyla seni anlamaya çalışmayı ve destek olmayı amaçlıyor. Bu nedenle bize söylemeye zorunlu olduğun herhangi bir kişisel bilgi yok. Gerçek ismini ya da adresini bize söylemek zorunda değilsin. Sen söylemedikçe bunlardan hiçbirini bilemeyiz. Ancak sana mümkün olan en fazla desteği sağlayabilmemiz için bazen kişisel bilgilerine de ihtiyaç duyabiliriz.

Gençlik Destek Hattı ile bağlantıya geçtiğin zaman hattın nasıl bir gizlilik prensibi ile hareket ettiğine ilişkin daha fazla bilgiye ulaşmak için Gençlik Destek Hattının gizlilik notunu okuyabilirsin.


Sayfayı Paylaş: